XI PLENEROWE WARSZTATY ARTETERAPII- OWCZARY 2010

Rokrocznie, w pięknym zabytkowym parku, na terenie którego mieści się Dom Pomocy Społecznej w Owczarach, odbywają się Plenerowe Warsztaty Arteterapii. W tym roku, w dniach 7 i 8 września odbyły się już jedenaste Warsztaty.
Organizatorami Warsztatów są: Stowarzyszenie Przyjaciół Domu Pomocy Społecznej w Owczarach i Dom Pomocy Społecznej w Owczarach.

Zaproszeni niepełnosprawni artyści pracują pod okiem terapeutów w grupach, które są wynikiem podziału pod względem uprawianych technik plastycznych. W br. zaproponowano następujące zajęcia: malowanie różnymi technikami, obrazki wykonywane z kawałków płótna, wypalanie obrazów w drewnie, rzeźba, ikebany.
W tym roku w Warsztatach uczestniczyli mieszkańcy DPS''ów z Więckowic, Batowic, Karniowic, Czernej, Prus, Radwanowic, z Oś. Hutniczego w Krakowie i Owczar oraz uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy w Woli Zachariaszowskiej (gm. Zielonki), łącznie 60 osób.
Na zakończenie pierwszego dnia Warsztatów wystąpił zespół wokalny ''Owczarzaki'' oraz zaproszeni muzycy: Pan Leszek Wnuk (akordeon) i Barbara Gąsior (skrzypce).
Prace artystyczne wykonane podczas Warsztatów zaprezentowano na wystawie w budynku głównym DPS w Owczarach, w dniu 8 września 2010.
Dla wszystkich uczestników Warsztatów przygotowano atrakcyjne nagrody.

powrót