Plenery 2016

„XVII Plenerowe Warsztaty Arteterapii Powiatu Krakowskiego”- Owczary 2016”odbyły się w dniach 07 oraz 08 września 2016 roku na terenie Domu Pomocy Społecznej w Owczarach. Zarówno zajęcia plastyczne jak i wystawa prac, dzięki sprzyjającej pogodzie, odbywały się w plenerze – tj. otaczającym Dom parku.

Podobnie jak pogoda dopisali również zaproszeni goście. Uczestnicy Warsztatów mieli do wyboru różne propozycje zajęć plastycznych w postaci stoisk artystycznych np. malowanie rożnymi technikami, wypalanie obrazów w drewnie, tworzenie obrazów z masy plastycznej, rysowanie kredkami, węglem. Wśród propozycji dla przybyłych artystów znalazła się również możliwość własnoręcznego wykonania biżuterii oraz wyklejanie wzorów kulkami filcowymi..

W międzyczasie uczestnicy otrzymali zdrowe przekąski oraz napoje. Ciepły posiłek został podany po wysiłkach artystycznych. Kolejnym etapem imprezy był występ zespołu „Owczarzaki”, który został nagrodzony gromkimi brawami. Popis Naszych mieszkańców poprzedził wręczenie dyplomów oraz przygotowanych wcześniej upominków dla wszystkich biorących udział w Plenerowych Warsztatach Arteterapii. Po występie Naszych utalentowanych artystów uczestnicy licznie wzięli udział we wspólnej zabawie tanecznej przy muzyce..

Zwieńczeniem całego dnia trudów artystycznych było malowanie tradycyjnego jak same Plenerowe Warsztaty Arteterapii w Owczarach, wspólnego obrazu będącego pamiątką oraz symbolem imprezy, w którego tworzenie z ochotą włączyła się większość zaproszonych gości, a które zapoczątkował Kierownik ŚDS w Woli Zachariaszowskiej. Wszystkie powstałe arcydzieła zostały wyeksponowane na specjalnie na tę okazję przygotowanej wystawie, którą to zarówno mieszkańcy jak i pracownicy Domu podziwiali jeszcze przez następne dni po zakończonych uroczystościach. Wśród gości nie zabrakło również dzieci z miejscowej Szkoły Podstawowej w Owczarach.

Galeria zdjęć

DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary DPS Owczary

powrót